Як зміцнити зуби? Сідаємо на зубну дієту!

З дитинства усім відомий постулат: цукерки та солодощі шкідливі для зубів, вони сприяють розвитку карієсу. Але хіба цим обмежуються небезпеки для зубів? Деякі продукти виділяють кислоти, які пошкоджують їхню емаль, а надмірно м'які продукти залишаються на них, що призводить до утворення армії хвороботворних бактерій, і, як наслідок, розвивається карієс, гінгівіт або пародонтит. Інші ж продукти навпаки сприяють відбілюванню і зміцненню емалі. Тому правильно складений раціон харчування допоможе не тільки уникнути зайвих неприємностей, але дістати чарівну усмішку.

У давнину люди могли похвалитися здоровими зубами, хоча про пасти, щітки та стоматологічну допомогу тоді й не чули. В раціон харчування тих людей входили насіння та горіхи, які видаляють зубний наліт і захищають емаль зубів. Натуральні жири, що містяться в них, створюють захисний бар'єр, уберігають від утворення усіляких бактерій. Тому корисним буде додати в своє меню кунжутні, гарбузове насіння, а також усілякі горішки.

Виявляється, тверді хрусткі продукти для наших зубів корисніші від м'якої або в'язкої їжі. Прилипаючи до зубів, м'які продукти утворюють на них наліт, який стає прекрасним середовищем для бактерій, що вражають ясна. А тому лікарі радять їсти побільше овочів і фруктів. Ретельно пережовуючи, Ви очищаєте наліт, що утворився на зубах під час їжі. Така ось корисна чистка виходить: і посмішка стане білосніжною, і організм тільки спасибі скаже. А ось випічкою зловживати не варто: вона не тільки фігуру зіпсувати здатна!

Сири та молочні продукти можуть стати прекрасною заміною десертів, до того ж зубам від цієї їжі тільки краще. Багаті кальцієм і вітаміном D молочні продукти стають будівельним матеріалів для зміцнення емалі. Та й із захистом порожнини рота ці компоненти справляються прекрасно: і бактерії здолають, і рівень кислотності понизять. Чим більше в меню молока, кефіру, йогурту і сирів, тим міцніші Ваші зуби.

Але замало подбати про те, як зміцнити емаль зубів і ясна та позбавити себе від хвороботворних бактерій! Свіжий подих додасть упевненості будь-якій людині. Є прості способи домогтися відмінного ефекту і в цьому напрямку. Якщо чорний чай і кава фарбують зуби в неприємний жовтий колір, то зелений чай для зубів навпаки корисний. Мало того, що він бактерії знищує, так ще й допомагає позбутися від неприємного запаху з рота. Випиваючи пару чашок зеленого чаю в день, можна досягти непоганих результатів. І чай не єдине вирішення проблеми неприємного запаху. М'ята освіжає подих, як ніякий інший продукт. Саме м'ятні жувальні гумки заслужили велику любов споживачів з усього світу. Це вже потім стали додавати смакові добавки. Спочатку ж була м'ята. Пожувати кілька листків цього природного освіжувача дихання в день нікому і ніколи не завадить. Схожими властивостями володіє і петрушка, яку добре додавати в салати.

Ніякі засоби не допоможуть, якщо планомірно і послідовно не зміцнювати свої зуби. А тому не варто забувати про прості правила, які допоможуть Вам отримати чарівну посмішку та білосніжні міцні зуби:

  1. Харчуйтеся регулярно, перекуси не тільки відіб'ються на Вашій фігурі, від них і зуби постраждають. А після кожного прийому їжі добре б полоскати рот.
  2. Чим менше цукровмісних продуктів Ви вживаєте, тим нижчий ризик виникнення карієсу. Тому не варто зловживати газованою водою і десертами. 
  3. І, звичайно, не можна забувати про прості правила зубної гігієни.

Подбайте заздалегідь про здоров'я своїх зубів!

Джерело: uwm.com.ua