6 принципів виховання від мами-мільйонера

Дені Джонсон виросла в бідній сім'ї, в 17 років народила дитину, в 21 — стала бездомною, а в 23 — заробила свій перший мільйон. Через деякий час успішна бізнесвумен, мати п'ятьох дітей і бабуся для кількох онуків, розповіла про свої принципи виховання дітей. Публікуємо поради, з яких ви можете почерпнути для себе щось корисне і взяти це собі на замітку.
 
Мета повинна бути вже з дитинства
Багаті люди чітко розуміють, які цілі повинні стояти перед їхніми дітьми. Так, вони виховують майбутніх випускників Гарварду, майбутніх топ-менеджерів, майбутніх лікарів або президентів. Тим часом середня людина народжує і виховує дітей з думкою: а раптом пощастить? «В сім'ї моїх друзів, яким належить своє видавництво, син не хотів вчитися і взагалі не знав, що йому робити в житті. Тоді батько вирішив відправити його на тиждень працювати в притулок для бездомних. Через тиждень підліток повернувся з великим бажанням вчитися і брати участь у сімейному бізнесі», — розповідає Джонсон.
 
Без телевізора і мобільного телефону
Хто кращий друг «нормальної» дитину? Найпевніше, телевізор, комп'ютер і мобільний телефон. Діти Дені Джонсон отримали свої перші телефони в 16 років, першим їх комп'ютером став старий комп'ютер батька, а телевізора в будинку немає взагалі. «Мої діти не можуть дозволити собі мобільного телефону, тому що нічого не заробляють. Мобільник привчає людину не організовувати і не планувати свій час, а телевізор демонструє неправильні моделі життя. Чому вас вчить мультик про Губку Боба? Лінивий, розпущений, нігілістичний персонаж радіє з приводу того, як він обвів навколо пальця інших. Ви хотіли б, щоб ваші сини виросли такими? Хотіли б таких чоловіків для своїх дочок? Якщо не дивитися телевізор 30 днів, від цієї залежності можна позбутися», — вважає Джонсон.
 
Учіть дитину любити роботу
Наближаються вихідні, і що чують діти? «Слава богу, п'ятниця», «Можна відпочити від цієї роботи», «Начальник у мене — свиня, підлеглі не слухаються, а робота в цілому бісить». Така позиція з самого дитинства вчить людину тому, що робота — це погано, важко і неприємно. Діти, яких так тренують, не захочуть працювати або почати власний бізнес, вважає Дені Джонсон. В її родині діти вже з 2 років роблять просту роботу по дому, і до 11 років їх внесок вже досить істотний. «Так вони платять за проживання і харчування в нашому домі. У житті нічого не буває безкоштовно», — вважає Джонсон. Вона не користується послугами кухаря, покоївки або нянечки: з усією роботою по дому сім'я справляється самостійно. При цьому потрібно, щоб дитина була здатна виконувати роботу, яка їй не подобається або змушує напружуватися, — тому що це розвиває характер, силу волі. Якщо ж робити тільки те, що подобається, — ніякої додаткової користі для людини це не принесе.
 
Ви не банкомат для вашої дитини
«Я даю дитині 50 доларів в рік на взуття і купую чотири пари джинсів. Ніякого розкішного взуття за такі гроші не купиш, але, якщо хочеться — або йди і зароби, або чекай розпродажі!» — каже Джонсон, відзначаючи, що дитина повинна бути забезпечена найнеобхіднішим, але особливі фантазії і бажання вона повинна реалізовувати сама. «Найгірше, що можуть зробити батьки, — заробляти гроші, щоб дати дітям те, чого їм самим не вистачало в дитинстві. Коли діти виростають, вони потрапляють в світ, де вже не можуть дозволити собі жити так, як звикли», — зазначає бізнесвумен.
 
Витрачати чи збирати?
З тратою грошей є тільки два варіанти: купувати непотрібні речі (і забезпечувати хорошу освіту і подорожі дітям тих бізнесменів, хто торгує цими речами) або навчити дітей тому, що гроші можна накопичувати, заробляти і інвестувати. «Як мотивувати дитину не витрачати гроші там, де не потрібно? У нас в будинку є правило: накопич 10 доларів — і я тобі дам ще 10. Коли сума зібрана, купувати можна тільки такі речі, які дозволяють тобі рости і розвиватися: велосипед, музичний інструмент, подорож», — розповідає Джонсон. І не купуйте те, що купують інші! Як правило, це зайві речі, які тільки займають місце.
 
Учіть дитину щедрості
Велика частина успішних людей відрізняються емоційною і матеріальної щедрістю. Вони не заздрісні і дуже щедрі. Учіть дитину повазі. Не випадково в Біблії сказано, що 10% треба жертвувати: діти в її родині теж віддають 10% від кожного заробленого долара сиротам. 20% залишається на відпочинок і розваги, а решта відправляється в скарбничку. На майбутнє і реалізацію ідей.

Джерела: adme.ru та facebook.com